Kontakt

Andrzej Wolańczyk
tel. 091 418 45 71
kom. 0 602 366 108

Katarzyna Wolańczyk-Strzebońska (laboratorium)
tel. 091 418 45 71
kom. 0 728934656

email:  wolwet@op.pl

adres:  ul. Szczecińska 34/1,
72-100 Goleniów
» znajdź nas na mapie (kliknij)

Godziny otwarcia

Poniedziałek- piątek:9,00 - 17,00
Sobota: 9.00 - 12.00

nasz budynek

Parę słów o lecznicy

Lecznica WOL-WET rozpoczęła swoją działalność jeszcze w czasach kiedy funkcjonowały lecznice państwowe. I w skromnym pomieszczeniu wbrew przeciwnością losu zaczynałem stawiać pierwsze kroki. Koniec lat ’80 ubiegłego wieku pełen niepokojów był czasem próby dla wielu. W 1990 roku przestały istnieć lecznice państwowe i pozostały tylko prywatne. I od tego roku po wykupieniu pomieszczeń, wraz z żoną Anną od podstaw wybudowaliśmy oraz wyposażyliśmy lecznicę.

W chwili obecnej lecznica prowadzi z powodzeniem kilka działów i to na wysokim poziomie. Poza standardowym gabinetem przyjęć dysponujemy pracownią diagnostyki mikrobiologicznej (określamy rodzaje drobnoustrojów atakujących zwierzęta i określamy od razu ich wrażliwość na antybiotyki oraz sulfonamidy). Ten dział powstał dzięki młodej ale z dużą wiedzą adeptki weterynarii dr Katarzynie Wolańczyk-Strzebońskiej.

Laboratorium przeprowadza również badania mykologiczne, a także parazytologiczne (określamy jakimi to grzybami został zaatakowany organizm czy też jakie pasożyty dręczą naszego zwierzaka). Wykonujemy też badania płynów ustrojowych – krwii – morfologia z rozmazem, badaniem biochemicznym, moczu oraz płynów z jam ciała. Dzięki tym badaniom mozemy stwierdzić czy nasz pupil nie jest zaatakowany przez choroby odkleszczowe. Szybkie testy firmy IDEXX.

Baza diagnostyczna to nie tylko laboratorium ale również badania USG, EKG. A kiedy już wiemy co i jak to możemy leczyć mając do dyspozycji preparaty lecznicze najnowszej generacji nie zapominając o sprawdzonych starych metodach leczenia z homeopatią włącznie. Wykonujemy też zabiegi operacyjne praktycznie wszystkie no poza zabiegami na sercu i mózgu. Diagnostyka i lecznictwo to najpoważniejsze działy naszej lecznicy z możliwościami leczenia szpitalnego.

Wprowadziliśmy również cały dział pielęgnacji zwierząt. Można więc u nas wykąpać psa czy kota. Zadbać o jego sierść czy skórę. Prowdzimy kąpiele lecznicze i zwykłe pielęgnacyjne. Można też ostrzyc psa czy kota, Jest możliwość trymowania. Zapewniamy wszelkie dodatki poza leczeniem i profilaktyką, które poprawiają wygląd Waszego pupila.

Uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach aby zapewnić opieką nad naszymi pacjentami zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy weterynaryjnej.